O mně

Jmenuji se Karolína a kromě spousty dalších věcí jsem odjakživa milovnice šatů. Podle mého ženám šaty prostě sluší víc než kalhoty, jsou v nich více elegantní a zkrátka více ženské. Nemluvě o tom, že je to po všech stránkách pohodlnější. 

Taky ráda tvořím, je to odreagování od běžné práce a starostí všedního dne a na konci procesu vznikne něco (většinou) krásného a smysluplného! To je skvělý pocit a proto mě to stále baví. Navíc se zajímám o svou ekologickou stopu, udržitelnou módu, zdravé a pestré jídlo, snažím se být optimista a užívat si každého nového dne. :-)

 

Vyrábět šperky pod značkou Sobieski jsem začala v roce 2010 původně pro vlastní potřebu, později pro velký zájem i pro širší okolí. Prošla jsem si spoustu různými technikami a mateiály: Nejprve to byly drátky a polymerové hmoty, později organza a epoxy čočky/pryskyřice, potom minerální kameny a personalizovaná ražba do kovu. Osud tomu chtěl a nejvíce jsem se našla v šití. Ráda vybírám látky, vymýšlím střihy, ladím barvy a poté všechno dávám dohromady a většinou jsou z toho šaty.

 

Proč Sobieski?

Někdy dostávám dotazy na název svojí značky - co to vlastně znamená a proč jsem si to vybrala? Název Sobieski jsem zvolila, protože je to naše rodinné jméno a přestože jsem šťastně vdaná už s jiným příjmením, ráda bych zachovala alespoň v této podobě náš rodinný odkaz. :-)

 

Pokud máte jakýkoliv dotaz, určitě mě kontaktujte.

 

Karol°na 24.3.2018 197A