Náš velký den – vol.I

Dnes je to přesně 2 měsíce – ten den, na který jsme se tolik těšili, tolik měsíců ho připravovali a taky si ho náležitě užili. Utíká to jako voda, ale náš svatební den byl asi nejkrásnější den mého života a přesně takto si ho chci zapamatovat a takto se ho pokusím i popsat. Pokud by se mi to náhodou nepovedlo, tak na konci článku je odkaz na svatební video, kde se můžete přesvědčit sami.

svatebn%C3%AD%20foto%20Lukov

Tato fotka je moje oblíbená, protože naprosto vystihuje můj pocit z naší svatby. Kdybych měla možnost vrátit se v čase a něco změnit, neudělala bych to. Všechno do puntíku bylo z mého nevěstina pohledu prostě báječné. Den D měl pečlivě naplánovaný harmonogram, který jsem přenesla pro hosty do grafické podoby a který se ale stejně nakonec stal pouze orientačním (jako asi na většině svateb).

 Harmonogram svatebního dne

 

Jak jsem psala v předchozím příspěvku , můj poslední “svobodný” večer jsme, kromě finálního dozdobení sálu a předání malých dárků rodičům, už byly u nás i s družičkami, měly jsme můj oblíbený Aperol spritz a já jsem si lakovala nehty, umývala vlasy a vůbec, probíhaly poslední kosmetické úpravy.  V noci jsem slyšela déšť a silný vítr, ale nakonec se z toho, i přes hrozbu mraků a šíleného větru, vyklubal krásný den. Bylo trochu chladněji a občas jsem oblékla svůj speciální chlupatý kabátec (koupený v dětském oddělení Lindexu), ale po chvíli jsem ho opět vyslékala, když vysvitlo sluníčko.

Posnídaly jsme s holkama jako “za starých časů” u babičky a dědy u stolu zaskládaného dobrotami a tím nejlepším dědovým čajem. Ani jsem se nenadála a seděla jsem nahoře v krásně vyzdobeném pokoji a šikovná kadeřnice/vizážistka pečovala o vlasy a líčení a holky se zase staraly, aby moje sklenice s aperolem nebyla nikdy prázdná. ????

Dru%C5%BEi%C4%8Dky%20s%20nev%C4%9Bstou

Kameraman i fotograf přijeli od ženicha, aby stihli i moje přípravy a vše probíhalo až překvapivě hladce. Alespoň mně to tak přišlo, o žádném problému jsem nevěděla. Potom si mě vyzvedl dojatý ženich s kyticí a jeli jsme se fotit, abychom si ušetřili čas odpoledne. Poté jsme se opět rozdělili a sešli se před oltářem v kostele, kde jsme si ve 13 hodin řekli své “ano”.

Ani si nedovedu představit, že by náš obřad mohla doprovázet jiná hudba než nádherný zpěv sboru Cantica laetitia Zlín, jehož jsem dlouholetým členem. Vše se seběhlo tak rychle – gratulace a focení všech před kostelem, že ani nevím jak, seděli jsme u svatebního oběda a poslouchali promyšlené proslovy tatínků a ženichova svědka. Společná polívka i svíčková byly skvělé, tady to byla sázka na jistotu. Pak už následovaly volně za sebou: krájení úúžasného dortu (nebe v puse) a skupinové focení rodin. V mezičase si hosté mohli v našem fotokoutku udělat na polaroid fotku s rekvizitou (měli jsme připravené album na tyto fotky + vzkazy), podívat se na fotoknihy z našich cest, prohlédnout fotografie z dětství nebo číst v informačně nabitých svatebních novinách, které pro nás připravil můj dědeček. Poté už následoval první tanec. Jaké bylo překvapení všech, když jsme místo očekávané americké slaďárny vytáhli hit Karla Gotta "Lásko má" a z přešlapávaného ploužáku jsme vpluli do potají nacvičených tanečních figur! 

První svatební tanec

No a už začali přijíždět další hosté/kamarádi na večerní zábavu, tancování, nečekané vystoupení kapely a spoustu dalšího, to si ale nechám na příště.

V dalším článku vám popíšu druhou část svatebního dne, včetně velkého překvapení večera a dozvíte se taky tipy a doporučení, kde jsme co zařizovali a koho můžeme všemi deseti doporučit dál.

Než bude hotový pokračovací článek, můžete se podívat na naše svatební video. Někdo říká, že profi kameraman je zbytečný, když je na svatbě fotograf, ale já jsem za video velmi ráda a doporučuju to všem, kdo rád vzpomíná na hezké chvilky. Fotky si vytisknu a dám do alba, ale video ještě víc vtáhne člověka do děje a výstižně přiblíží atmosféru této velké události, nemyslíte? ????

Focení před svatebním obřadem