Budu se vdávat!

Po skoro 7 letech našeho vztahu mě Luki požádal o ruku, jsem ta nejšťastnější žena pod sluncem! ♥ Pravdou je, že jsme spolu od mých 19 let, část střední a celou vysokou školu a už bylo asi načase posunout náš vztah někam dál. Byl večer před Štědrým dnem, naše první Vánoce ve vlastním bytě jsme si chtěli udělat po svém a přitom být i s rodinou, a tak jsme je sami oslavili o den dřív.
Upekli jsme rybu, udělali bramborový salát, pouštěli si koledy a v tom krásném okamžiku, kdy jsme stáli u našeho prvního Vánočního stromečku, řekl Luki tu nejkrásnější větu.

A všichni víme jakou. ???? Vytasil nádherný prstýnek (Rýdl) a já jsem byla v sedmém nebi. Celý večer (i následující dny) jsem se pak na prstýnek dívala, jak se krásně třpytí na prsteníčku.
Zásnuby u Vánočního stromečku

 

Jak jsme to oznamovali rodině?

Na Štědrý den jsme jeli pouze k nejbližší rodině. Spolu. Navštívili jsme jen všechny rodiče a prarodiče a všude byla velká radost, není se čemu divit – 1. svatba v rodině na obou stranách. Ženy obdivovaly prstýnek s kamínkem a muži měli spíš praktické dotazy: “Musíte?” ???? Nemusíme, chceme!

Zaručeně nejlepší reakci měly moje sestřenice, které po chvilce nevěřícného ticha (myslely si, že je to vtip) vystřelily ze židlí a málem nás umačkaly!

zásnubní prstýnek 

Svatební plánování započalo

Když se Luki den před Štědrým dnem vyjádřil, měla jsem hned jasno, že chci svatbu stihnout v roce 2018. Místo hostiny a večerního veselí jsem řešila jako první, podle toho jsme určili datum svatby. Rozjela jsem proto pátrací akci po svatebních místech v okolí Zlína. Hosty jsme měli spočítané, nebo spíš jsme věděli, že jich bude přes 80, možná kolem 100, takže prostor musí být velký. Jako zázrakem bylo volno v hotelu, který se víceméně specializuje na svatby a navíc je kousíček od Zlína – Hotel Tuskulum v Lukově.

Myslela jsem si, že jsme začali vše řešit relativně brzy (prosinec 2017 / leden 2018) na to, že chceme svatbu až na podzim, ale od letošních čerstvě zasnoubených kamarádek vím, že na příští rok už je na spoustě míst plno a objednává se už na rok 2020!

Je pravda, že u výběru fotografa jsem sice zkusila obepsat více fotografů, z nichž většina už měla plno, nakonec jsem však skončila u svého několikaletého přání a požádala o svatební focení skvělého Petra Husera. U něj a jeho (teď už) ženy Andrejky je jistota nádherných fotografií, které zachytí ty nezapomenutelné chvíle navždy. Však co mi po svatbě zůstane kromě krásných vzpomínek? Manžel, prstýnek a fotky! ????

 S%20budouc%C3%ADm%20man%C5%BEelem

 

Nejprve jsme teda řešili tyto dvě věci – místo a fotografa. Od toho se odvíjelo plánování spousty dalších věcí, ale o zase v dalším článku.

Kája

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení