Nový člen do domácnosti – Nutribullet

Vždycky mi chutnala čerstvě vymačkaná ovocná šťáva, která se dala koupit na různých místech ve městě (např. Ugo). Proto jsem si pořídila odšťavňovač – na vlastní šťávu. Po nějakém čase jsem ale zjistila, že na to, kolik je práce s oloupáním všeho, je hodně velký odpad – suchá drť, ve které ale zůstává většina toho dobrého, co v ovoci/zelenině je. Už tehdy jsem sledovala blog paní Brýdové, která si velmi pochvalovala Nutribullet, ale tehdy mi to přišlo (tak jako všem, kdo tento stroj neznají) jako zbytečně drahý mixér. Tak jsem si koupila jiný, o dost levnější a začla ovoce mixovat na hustou šťávu = smoothie. Na banán a jahody stačil, ale třeba s jablkem nebo pomerančem, resp. se slupkou jednotlivých dílků měl problém.

Konečně jsem tedy po pár měsících dospěla do fáze, že jsem zatoužila po výkonném stroji a vzhledem ke skvělým recenzím (a taky Valentýnské slevě), jsem zainvestovala do Nutribulletu.

Nutribullet

Nakoupila jsem první várku ovoce (v únoru ještě nebyl úplně takový výběr, jak bych si představovala) a pustila se do toho.

Byla jsem nadšená, první dva týdny jsem mixovala snad vše, co mi přišlo pod ruku 🙂 Úžasné na Nutribulletu je, že si vytvoříte nespočet různých kombinací, najde se snad každý! A vůbec není nutné dolévat „koktejl“ mlékem, jak si někdo může myslet, úplně stačí voda! Plus ideálně přidat nějaké oříšky, chia semínka, mleté lněné semínko (které Nutribullet taky namele – sada obsahuje mlecí čepel), nebo jakákoli jiná semínka.

Smoothie nutribullet

Dalším tipem jsou datle na oslazení, když je ovoce kyselé, nebo prostě málo sladké, stačí přidat 1-2 datle a  máme přírodně sladké pití. Potom jen dolít vodou po rysku MAX (ne víc, aby se šťáva nedostala dovnitř stroje), zašroubovat víčko a umixovat do požadované hladkosti.

Smoothie nutribullet

Ovoce se nemusí používat jen čerstvé, můžete koupit už mražené, nebo zamrazit třeba z vlastní zahrádky, Nutribullet s tím nemá problém. Já mám moc ráda kombinaci ananasu s čímkoliv, takže když vidím ananas za dobrou cenu, nakrájím a zamrazím – první na pečícím papíru, a zamrazené přesypu do sáčku.

Zmražené ovoce nutribullet

I s mletím oříšků si hravě poradí. Burákové máslo sestávající pouze z burákových oříšků (lepší jsou pražené), popř. trošičky olivového oleje, je vynikající v kombinaci s banánem!

Burákové máslo nutribullet

 

Ještě se chystám i na mandlové máslo, mandlové mléko, ledovou kávu, domácí zmrzlinu a spoustu dalších věcí, inspirace je na internetu (youtube, instagram, FB) spoustu. Třeba přímo na FaceBook NutriBullet ČR.

Já na svém FB taky občas dám nějaké tipy na kombinaci, která mi zachutnala a paní Brýdová má článek na svém blogu jen o smoothies – spousty nápadů co k sobě zkombinovat.

Nutribullet smoothie

 

Tak dobrou chuť!

K. <3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SPAM ověření * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.