Jak si navlnit vlasy

Jak na krásně navlněné vlasy, aby lokny vydržely? Jaký použít trik pro zafixování vlasů bez zbytečných laků a tužidel? Jakou kulmu zvolit? Jak dlouho vydrží? To všechno se dozvíte v následujícím článku, testovala jsem sama na sobě 🙂

Stejně jako asi spousta z vás, které mají přirozeně rovné vlasy, i já jsem vždycky toužila mít krásné vlny, místo splihlých, rovných vlasů. Dokonce tak moc, že jsem si kdysi dokonce nechala udělat i trvalou (chyba!). Skončila jsem u spaní na natáčkách, ale pokud jsem je nedala na skoro suché vlasy a neměla je na hlavě aspoň 12 hodin (což někdy prostě nejde), vlny nikdy nevydržely. Po přečtení spousty článků jsem narazila ale na kulmu, která měla tak dobré recenze, že jsem se rozhodla, že si ji pořídím a vyzkouším. A výsledek?

 

Kulma, natočené vlasy, vlnité vlasy

Posuďte sami/y, já jsem byla hned s prvním výsledkem spokojená! Jakmile jsem si ji přinesla domů, pečlivě jsem vlásky natočila. Nemám nijak zvlášť husté ani extra řídké vlasy, ani superjemné nebo naopak jako žíně. Prostě tak nějak normální. První natočení mi trvalo asi 20 minut a postupně jsem si vytvořila techniku, se kterou mám asi za 4 minutky krásné lokny, které vydrží!

Hned jsem vzala foťák a začala tvořit fotodokumentaci. Den 1 – resp. večer první, ihned po natočení vlasů – a trochu prohrábnutí prsty aby se oddělily vlnky od sebe. Je to trochu „beránkoidní“, ale je to večer a na noc je to jedno (taky by se v této fázi pěkně tvořil nějaký povolený pinetkový drdol na ples nebo tak).

ihned po natočení = den 1
Ihned po natočení = den 1

Další den jsem hned ráno vyfotila stav vln a už vypadaly použitelně, podle mojich představ 🙂 (barvu vlasů chytá foťák vždy jinak, podle světla). V této fázi jsem se ještě bála vlasy rozčesat.

Druhý den po natočení
Ráno, den 2.

Další foto následuje z podvečera druhého dne (foceno v červnu, takže večer o půl 6 bylo ještě světlo).

Večer, den 2.
Podvečer, den 2.

Nedalo mi to a zkusila jsem ještě ten večer vlasy rozčesat a rukou vytvořit zpátky vlnky.

Večer, po rozčesání, den 2.
Večer, po rozčesání, den 2.

3. den už vlnky trochu padají, ale pořád je to víc vlnité než co mi většinou udělaly natáčky nebo klasická kulma.

Ráno, den 3.
Ráno, den 3.

4. den a zbytek, který se udržel ještě trošku natočený. Za mě pořád lepší než rovné vlasy.

Ráno, den 4.
Ráno, den 4.

Tak a tady je moje skvělá pomocnice, která za to všechno může, kónická kulma Remington Ci95 Pearl. Je velice lehká, rychle se nahřívá a má dlooouhý kabel. Chce to asi trochu cviku aby se člověk nepopálil (do této doby jsem nepracovala jinou kulmou, než s tou „přiklapávací“), ale v krabici je přiložená i pletená rukavice, která by měla zamezit popálení. Já ji nikdy nepoužila, myslím, že je potřeba asi spíš na kratší vlasy. Měla jsem tak nastudované videa na youtube ohledně natáčení na kónickou kulmu, že jsem už věděla, jak na to. 😀

Kulma remington pearl

Moje zkušenost:

Nejdůležitější je podle mě zafixovat pramen vlasů v tom tvaru, v jakém je na kulmě – k tomu používám takové střední skřipečky. Vlasy nechám na kulmě cca 15-25 sekund, záleží jestli chci mít povolenější vlny hned, nebo mít „beránka“, který ale dlouho vydrží. Potom si celý pramen spustím do dlaně – kulmu vytahuju kolmo nahoru, vytvořím z něj kolečko a to sepnu skřipečkem a sundám ho třeba za 10 minut. Zkoušela jsem to i bez fixace, ale výsledek byl cca jako na fotce 3. den, tím pádem to nevydrží tolik, co s ní. Další věc je spánek – vlasy mám vyhozené nahoře na polštáři když usínám, ale ráno už jsou většinou klasicky všude.

natočené vlasy

Teď už mám kulmu půl roku a nedám na ni dopustit!

Když řeknu kterékoliv kamarádce, která mi pochválí vlasy, že mám super kulmu, díky které mi drží lokny, reakcí KAŽDÉ je: „No jo, ale mně by to určitě nedrželo, všechno mi vždycky hnedka spadne!“ Ještě před 7 měsíci by byla moje reakce stejná. Proto jsem vzala kulmu do sboru a mezi kamarádky natočila různé druhy vlasů a všem vydržely minimálně do dalšího dne (a to i přes déšť = zvýšená vlhkost vzduchu).

Ještě jedna série v čase:

2015-10-31 18.21.57
hned po natočení
2015-10-31 21.31.05
O tři hodiny později, mezitím 2x oblečení a vyslečení kabátu, nákrčníku a čepice
2015-11-01 08.06.54
Druhý den ráno
Druhý den večer, za sebou cestování po Praze a 3hodinová cesta v autobuse
Druhý den večer, za sebou cestování po Praze a 3hodinová cesta v autobuse

Tak to je celé moje tajemství, nevím jak dlouho je tato kulma na trhu, ale škoda, že jsem ji neobjevila dřív, ušetřila by mi spoustu práce s natáčkama (i když ty jsou pro vlasy zdravější než kulma, to je fakt). Na závěr jsem si ještě trochu pohrála s filtrem, zajímalo mě, jak by to vypadalo s nějakou netypickou barvou. Ale zrzavá je, podle mě, lepší. 🙂

2015-12-09 14.54.46

Třeba to někomu pomůže v trápení s rovnými vlasy jako mně, nebo udělá radost pod stromečkem, pokud to Ježíšek stihne. No, a nebo v novoročních slevách bude určitě k sehnání! 🙂

Kája <3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SPAM ověření * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.